Що таке РРО?
РРО — це реєстратори розрахункових операцій, які також відомі як «фіскальні реєстратори» або «касові апарати». До них відносяться:
- контрольно-касовий апарат;
- електронний реєстратор;
- електронний таксометр;
- касово-комп’ютерна система;
- автомат для продажу продуктів або послуг.
Введення РРО обов’язково для платників єдиного податку. Вже з 1 січня 2022 року влада обіцяє повну фіскалізацію для ФОП 2-4 груп. Кому потрібно встановити РРО вже зараз, читайте тут.
Багато підприємців вважають, що процедура фіскалізації бізнесу є складною. Насправді, процес досить простий. Тож впоратися з ним може кожен платник податків в Україні.
Власники кас старого зразка для реєстрації РРО вдавалися до послуг суб’єктів господарювання, які надають послуги щодо експлуатації, обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій.
З появою касових терміналів нового покоління SmartONE, зробити процедуру фіскалізації можна самостійно. Не треба вдаватись до послуг третіх осіб.
Для того, щоб зареєструвати РРО, досить написати 1 заяву в паперовій формі та подати її в ГФС, або створити заявку в електронному вигляді через Кабінет платника податків на сайті фіскальної служби.
Перед тим, як почати процедуру реєстрації, підприємцю необхідно в обов’язковому порядку подати Форму № 20 ОПП. Цей документ включає дані про діяльність об’єкта (-ів) оподаткування (первинна подача). Або зміни, що стосуються типу, найменування, місцезнаходження об’єктів (подача повторно).
Обов’язок повідомляти про всі дані і зміни щодо об’єкта оподаткування за формою №20 ОПП встановлений не тільки для юридичних, а й для фізичних осіб-підприємців.
Покрокова інструкція, як зареєструвати РРО:
- Купити касовий апарат відповідно до потреб вашого бізнесу, наприклад, універсальне рішення від SmartONE.
- Укласти договір з розробниками на сервісне обслуговування і ремонт, підписати свідоцтва про приймання та упаковку.
- Дочекатись оформлення договору в системі, потім в електронній формі написати заяву про реєстрацію РРО для Державної податкової служби.
- У заяві вказати тип документообігу (для ДПС краще електронний, але може бути і паперовий).
- Чекати на розгляд протягом одного робочого дня. Потім отримати довідку про присвоєння казначейського номера в загальному Реєстрі суб’єктів господарювання (ЦСО).
Введення в експлуатацію
На підставі отриманої довідки, протягом трьох робочих днів підприємцю необхідно фіскалізувати мобільний касовий апарат. А також ввести його в експлуатацію. Акт введення в експлуатацію передається в ДПС.
Реєстрація в податковій службі
Протягом 1-2 днів після отримання акта ДПС зобов’язана видати вам свідоцтво про реєстрацію РРО. Як бачите, процедура абсолютно проста і доступна.
Переваги РРО від компанії SmartONE:
Мобільна каса SmartONE — це РРО з вашим програмним забезпеченням, яка дозволить вам:
- створювати фіскальні чеки і документи для розрахунків в електронній формі та на папері;
- відтворювати на дисплеї QR-код для зчитування або ідентифікації з розрахунковим документом, відправляти чеки на email покупця;
- обмінюватися даними з сервером фіскальної служби про проведені розрахункові операції;
- вести дані про найменування товару, облік кількості, та призначати ціни;
- додавати Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за підакцизними товарами;
- отримувати фіскальні номери від податкових органів для ваших електронних чеків, друкувати фіскальні документи;
- формувати розрахункові документи в єдиному циклі, без переривання іншими функціями, які виконує РРО;
- зберігати цифрові документи до того моменту, поки податковий орган не підтвердить їх отримання;
- створювати копії чеків з фіскальними номерами в режимі офлайн, передавати їх після відновлення зв’язку з фіскальним сервером.
Мобільна каса і програмне РРО від компанії SmartONE роблять процес податкового звітування простим, точним і зручним, а також позбавляють від ризику отримати штраф за діяльність без фіскалізації.