Закон №1017: коли введуть фіскалізацію для ФОП в Україні?

У 2021 році українські підприємці продовжать відчувати на собі наслідки пандемії. До того ж, має бути масштабна фіскалізація — неминуча міра влади в рамках курсу на європейську інтеграцію.
Фискализация в Украине

Введення ПРРО інтенсивно впливає на умови, в яких підприємці повинні вести власний бізнес. Що робить наш уряд для того, щоб наслідки масштабних змін пом’якшувалися законодавством?

Усвідомлюючи поточний стан бізнесменів, владою прийнято рішення перенести терміни обов’язкового введення РРО для платників єдиного податку. Але є і свої нюанси. Хто вже користується програмою реєстрації розрахункових операцій, а кому лише належить її встановити?

Яке рішення щодо вибору РРО буде оптимальним особисто для вас?

Напевно, найбільш очікуваним введення нових правил фіскалізації було для ФОП 2-4 груп, дохід яких досяг рівня 1 мільйона гривень з початку року. Ще в минулому році їм повідомили, що нове програмне забезпечення з реєстрацією розрахункових операцій повинно стояти у них вже з 1 січня 2021 року. А з 1 квітня зміни торкнулися б уже всіх платників єдиного податку.

Однак зараз, в новий рік з новим програмним РРО повинні вступити тільки ті бізнесмени, які:
  • продають високотехнологічні побутові товари з гарантією;
  • обслуговують сферу охорони здоров’я, реалізують медикаменти;
  • продають ювелірні прикраси, вироби з дорогоцінних металів.

Також вам необхідно мати програмне РРО, якщо ви продаєте підакцизні товари на єдиному податку.

У зв’язку з пандемією і розвитком нових технологій, бізнес активно переходить в онлайн. Тому, якщо ви використовуєте для розрахунків еквайринг або інтернет-банкінг, вам також необхідно проводити розрахунки тільки через програмний РРО.

Тепер, якщо ви створюєте копію фіскального звіту в електронному вигляді, вона вважається повноцінною податковою інформацією для контролюючих органів.

З 1 січня 2022 влада обіцяє повну фіскалізацію для ФОП 2-4 груп

Виняток становить тільки торгівля пальним в роздріб, або оптом — в цій сфері ПРРО заборонено.

При порушенні цього закону передбачені штрафи. Зараз вони становлять близько 5100 гривень і нараховуються за проведення розрахункових операцій через РРО, в якому не запрограмовані дані про найменування товару, ціни, облік кількості, а також Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за підакцизними товарами.

Закон № 1017-ІХ знизив напруженість у відносинах влади України з представниками малого і середнього бізнесу. Поки що є час вивчити всі тонкощі програмного РРО та вибрати для себе найкраще рішення.

Що можуть зробити ті, хто хоче встановити РРО?
  • Придбати/користуватись традиційним касовим апаратом
  • Встановити ПРРО на смартфон
  • Або скористатися рішенням від SmartONE

Онлайн-термінал SmartONE є вигідною альтернативою традиційній касі або установці програмного РРО на смартфон. Замість застарілих рішень з обмеженим функціоналом, ви отримуєте комплексне обслуговування бізнесу без проблем із закриттям робочої зміни і ризику отримати штраф за діяльність без фіскалізації. Спробуйте стартовий тариф безкоштовно!

Поділіться новиною
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Наш менеджер передзвонить вам найближчим часом